biabet girişi biabet güncel biabet biabet canlı biabet giriş biabet güncel girişi

Kapadokya Bölge Turları

Bölgemizin  en çok gezilen bölgelerini iki tur kapsamaktadır.  Bu turlar “Kırmızı Tur” ve “Yeşil Tur” olarak adlandırılır.

Turlarımız 09:30 – 10:00 arasında tur rehberinizin sizi otelden alışı ile başlar. Her bir tur için en fazla 16 kişilik klimalı araçlarla, küçük gruplar şeklinde düzenlenir.

Kırmızı Tur

Otelimizden hareket saat 09:30 – 10:00 arasında başlar,
Geziye ilk olarak Kapadokya’nın en güzel manzarasına sahip olan Uçhisar Kalesinden başlanacaktır, Sonrasında Kapadokya’nın Dünya genelinde tanınmasını sağlayan ve 1985 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi‘ne alınan Göreme Açık Hava Müzesi ile devam eder Öğle yemeğinden sonra, Avanos’ta bulunan  Çanak Çömlek atölyelerine gidilir ve Çanak Çömlek yapımına katılılır, Sonrasında, Paşabağ Vadisindeki mantar seklindeki peri baçalarını ziyaret edilir. Ardından Devrent vadisine gidilir Burada deve şekilli peri bacasını ve farklı oluşumlardaki peribacalarını görürsünüz Son ziyaret noktanız Ürgüp Üç Güzeller diye anılan peri bacaları olacaktır.
Turunuz 16:30 civarında sona ermektedir.

Ücrete transferiniz, müze biletleriniz, ögle yemeğiniz ve rehber hizmetiniz dahildir .

YEŞİL TUR

Otelimizden hareket saat 09:30 – 10:00 arasında başlar,  İlk ziyaret yeriniz Kapadokya’nın en güzel manzara yerlerinden biri olan Göreme Panorama ile başlar. Burada rehberiniz bölgeyle ilgili bilgi verdikten sonra, fotoğraf çekmek üzere boş zamanınız olacaktır Daha sonra, uzun yıllar boyunca sığınak olarak kullanılmış, Kapadokya’nın en büyük yeraltı şehri olan Derinkuyu Yeraltı Şehrini gezeceksiniz. Kapadokya’nın en yeşil vadisi olan Ihlara Vadisinde, Melendiz Nehri kenarında yemyeşil bir patikadan yaklaşık 3 km’lik (1 saat) bir yürüyüş boyunca çeşitli Kaya Kiliselerini gezme imkânınız olacaktır. Belisırmada Öğle yemeğinden sonra, Selime Manastırı’na ulaşacaksınız, 8 kat tırmanma imkanınız olan Kapadokya’nın en büyük kayadan oyma manastırını ziyaret edeceksiniz. Manzaranın tadını çıkarırken Kapadokya Manastır hayatı hakkında bilgi edinip konik şekilli Peri Bacalarını görebileceksiniz. Yaklaşık 60 dakikalık araç yolculuğundan sonra, Güvercinlik Vadisi ve Uçhisar Kalesi‘nin inanılmaz manzarasını görebileceksiniz.
Turunuz 18:00  civarında sona ermektedir.

Ücrete transferiniz, müze biletleriniz, ögle yemeğiniz ve rehber hizmetiniz dahildir.

e